Vrasja e Liridona Ademajt, gjykata e Prishtinës zgjat paraburgimin për bashkëshortin e saj, Naim Murseli dhe 2 të arrestuarit e tjerë

Vrasja e Liridona Ademajt, gjykata e Prishtinës zgjat paraburgimin për bashkëshortin e saj, Naim Murseli dhe 2 të arrestuarit e tjerë

Viktima Liridona Ademaj, bashkëshorti Naim Murseli

Gjykata e Prishtinës ka vendosur ditën e sotme të lërë në paraburgim edhe për dy muaj të tjerë tre të dyshuarit për vrasjen e Liridona Ademajt, bashkëshortin e saj Naim Murseli, Granit Plavën dhe Kushtrim Kokallën.

Mirlinda Gashi, zëdhënëses e Gjykatës Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se kjo gjykatë u ka vazhduar masën e paraburgimit Murselit, Plavës dhe Kokallës, të dyshuar për vrasjen e Liridona Ademajt, që ndodhi më 29 nëntor 2023”.

Krimi i rëndë tronditi Kosovën ndodhi mbrëmjen e 29 nëntorit në Prishtinë ku fillimisht u raportua si një grabitje nga ana e bashkëshortit të viktimës, Naim Murselit, i cili më vonë u zbulua se kishte planifikuar të gjithë ngjarjen për vrasjen e Liridona Ademajt në sy të fëmijëve të tyre.

Sipas gjykatës, Naim Murseli fillimisht e kishte pajisur me armë Granit Plavën, dhe derisa e gjithë familja ishte në veturë, ai rreth orës 20:20 i del para veturës me maskë në kokë dhe e qëllon nga afërsia me një plumb në qafë viktimën.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Scholz: Lufta në Ukrainë mund të zgjasë disa vite

Scholz: Lufta në Ukrainë mund të zgjasë disa vite