Vrasja e Pashko Ujkës/ Pistë hetimi, konflikti për pronat dhe konfliktet e të birit

Vrasja e Pashko Ujkës/ Pistë hetimi, konflikti për pronat dhe konfliktet e të birit

Konflikti për pronat dhe konfliktet e të birit janë dy nga pistat që po ndiqen nga hetuesit për ekzekutimin e ish kreut të Komunës Velipojë dhe ish deputetit Pashko Ujka mbrëmjen e djeshme. 

Ekzekutimi është bërë nga një person, i cili është kapur nga një kamera sigurie në zonë duke kaluar mes pallateve, megjithatë për shkaka të errësirës nuk shikohet pamje e tij por vetëm silueta.

Pashko Ujka është qëlluar me një  plumb në shtyllën kurrizore, ndërsa policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë për të zbardhur dinamikën dhe autorin e ngjarjes.


Lajmi kryesor:

Ish-kreu i Komunës Velipojë, më pas ndërtues, u ekzekutua me silenciator në Shkodër! Gruaja e Pashko Ujkës kujtoi se kishte pësuar infarkt! Konfliktet për pronën pista kryesore e hetimit


  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Përplasja e trenave në Indi, rrëfimi i të mbijetuarit: U bllokova dhe u shpëtova pas gjysmë ore nga banorët

Përplasja e trenave në Indi, rrëfimi i të mbijetuarit: U bllokova dhe u shpëtova pas gjysmë ore nga banorët