Vrasja në Belgjikë, Avokati i Frrokut:
 Do kërkojmë shfuqizimin e arrestit

Vrasja në Belgjikë, Avokati i Frrokut:<br /> Do kërkojmë shfuqizimin e arrestit
Avokati Saimir Visha ka bërë të ditur për A1 Report se ditën e nesërme rreth orës 10:00 do të dorëzojnë në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shfuqizimin e vendimit të gjykatës së lartë për Arrestin me burg për vrasjen në Belgjikë

Arrest me burg është masa e sigurisë e dhënë nga Gjykata e Lartë për deputetin Mark Frroku, lidhur me akuzat për vrasje e shfrytëzim prostitucioni që vijnë nga Belgjika, dhe të fshehjes së pasurisë nga autoritetet shqiptare. Seanca Gjyqësore është zhvilluar vetëm një ditë pasi Kuvendi i Shqipërisë miratoi me 113 vota pro kërkesën e Prokurori për autorizimin e arrestimit të tij. 

Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve