Vrasja në Elbasan/ Tragjedia e dytë për familjen! Ulqinaku ishte baba i një vajze të vogël, në 1997 i vranë edhe vëllanë

Vrasja në Elbasan/ Tragjedia e dytë për familjen! Ulqinaku ishte baba i një vajze të vogël, në 1997 i vranë edhe vëllanë

1660768505_foto.jpg

Madrid Ulqinaku, i cili u ekzekutua mbrëmjen e djeshme në qytetin e Elbasanit nga një 18-vjeçar është babai i një vajze të vogël. Kjo është hera e dytë që familja e Ulqinakut përballet me një tragjedi të tillë. Në trazirat e 1997, i është vrarë edhe një djalë tjetër, vëllai i Madrid Ulqinakut.

Ai nuk kishte precedent të mëparshëm penal, ndërsa bënte jetë të qetë mes Italisë dhe Elbasanit. Familja e tij jetonte në Elbasan dhe mesa duket shkonte në Itali për të punuar. Pas një konflikti të çastit, autori 18-vjeçar, Horgito Peqini ka marrë armën dhe ka qëlluar disa herë në drejtim të Ulqinakut duke e lënë të vdekur në vend.


Lajmi kryesor:

Vrasja që tronditi Elbasanin, autori vetëm 18 vjeç! Vihet në pranga një tjetër 18-vjeçar, shpallet në kërkim 33-vjeçari


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

SHBA arsyeton veton ndaj Rezolutës së OKB-së për armëpushim në Gazë

SHBA arsyeton veton ndaj Rezolutës së OKB-së për armëpushim në Gazë