Vrasja te 5 Maji, burg për autorin Marjus Dema! Arrest shtëpie për dy prej miqve të viktimë, 4 të tjerët detyrim paraqitje.

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën arrest me burg për autorin e vrasjes së Mehmet Qemes, Marjus Dema. Masa është dhënë edhe për personat e tjerë ku çaktoi ‘arrest shtepie’ për  Frenkli Myftari, Xhuliano Koçi, ndërsa ‘detyrim paraqitje’ për Erlin Peka dhe Blerim Hoti, Eder Pjetra dhe Marjus Halilin.

Mehmet Qema u vra më një plumb në gjok nga shoku i tij gjatë kohës që ishin duke pirë në lokalin e këtij të fundit mbrëmjen e 10 majit.


Lajmi kryesor:

Tiranë, vrau aksidentalisht shokun e tij në lokal, burg për autorin, 'arrest shtëpie' për 2 miqtë e viktimës, 4 të tjerë lihen të lirë! Të pandehurit u shfaqen kokulur para gjykatës


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Flota e parë e autobusëve të gjelbër “Go Green” në Tiranë, Rama: Në gusht nis linja e madhe unazore me 66 stacione