POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vrasje brenda zyrave të Inteligjencës së Kosovës, zyrtari i sigurimit ekzekuton punonjësin e lokalit

Agjencia Kombëtare e Inteligjencës së Kosovës (AKI)

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot brenda ambienteve të Agjencisë së Inteligjencës së Kosovës. Mësohet se një zyrtar i sigurimit ka ekzekutuar punonjësin e lokalit që ndodhet brenda ambienteve të Agjencisë. Mediat e Kosovës bëjnë të ditur se viktima është I.S, rreth moshës 30-vjeç. 

Pas të shtënave, ai ka marrë plagë të rënda në trup dhe është dërguar me urgjencë në QKUK, por pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, 30-vjeçari ka ndërruar jetë. 

Njoftimi i Agjencisë së Inteligjencës:

“Sot, më 04.09.2018, rreth orës 09:10, në objektin e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë ka ndodhur gjuajtje me armë zjarri, me ç’rast një zyrtar i sigurimit të brendshëm ka shtënë mbi një punonjës të bufesë. Viktima ka ndërruar jetë në QKUK”, ka thënë AKI në njoftimin për media.

Rasti, sipas AKI-së, nuk ka të bëjë me çështje që ndërlidhen me veprimtarinë e AKI-së. Me hetimin e këtij rasti po merret prokurori kompetent.

l.q./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Mati: 04/09/2018 16:50

    AKI eshte mbushur me "kuadro"X joprofesionale,jan marre ne pune njerez qe ishin"roje nate","kamarier" e persona te pavler,me pagese e mito te trasha sipas personave.Aty duhet analizuar qe nga themelimi e deri sot,kur nga e prej kujt erdhi,Kush me sa pagese e permes kujt erdhi,Kush me cfare shkollimi privat e te pershpejtuar doli "kuader" i shkollur e profesionist>kur formohen keshtu Institucionet e shtetit,te tilla dalin

    Përgjigju