Vrau gruan me thikë, del para gjykatës 40-vjeçari shqiptar në Greqi

40-vjeçari shqiptar

40-vjeçari shqiptar që vrau gruan një ditë më parë në Greqi, ka dalë sot para gjykatës dhe më pas iu dorëzua komisariatit, ku do të lihet në qeli deri në marrjen e një dënimi.

Florand Shehu është shfaqur kokë ulur para gjykatës në Athinë, ndërkohë që siç raportojnë mediat greke ai ka qëndruar i heshtur.

Ngjarja e rëndë ndodhi një ditë më parë, ku 40-vjeçari, goditi me thikë për vdekje gruan e tij 31-vjeçaren dhe pranoi se krimin e bëri se ishte xheloz ndaj saj

 “Unë e vrava gruan time në apartamentin ku jetonim. Isha xheloz çmendurisht për të", rrëfeu 40-vjeçari. Çifti thuhet kishin shpesh konflikte me njëri tjetrin, ndërsa vrasësi e rrihte brutalisht vajzën.

1627663801_greqi.JPG

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ish-nënkryetari i FRPD: Basha ka në plan të krijojë partinë 'Republika e Re', pas shkarkimit! E vetmja rrugë shpëtimi për të, bashkëqeverisja me Ramën