Vrau me armë zjarri një 31-vjeçar nga Kukësi Prokuroria Speciale ngre akt-akuzë për Dibran Hoxhajn, i njohur si “Kobra”

Vrau me armë zjarri një 31-vjeçar nga Kukësi  Prokuroria Speciale ngre akt-akuzë për Dibran Hoxhajn, i njohur si “Kobra”

Prishtine- Prokuroria Speciale në Kosovë ka ngritur një akt-akuzë ndaj Dibran Hoxhajt, i njohur si “Kobra”.Sipas prokurorisë, Hoxhaj akuzohet për veprën penale “Vrasje e rëndë” ndaj Visart Cengu. Më 3 janar të vitit 2023, 31-vjeçari u qëllua për vdekje nga Dibran Hoxhaj.

Ndaj Kobrës rëndon dhe akuza “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”

Në dosjen e Prokurorisë thuhet se ekziston dyshimi i bazuar mirë se Hoxhaj qëlloi me armë në drejtim të makinës ku gjendej viktima nga Kukësi. 

Policia ka kryer mjaft kontrolle në Prizren dhe në lokalin e “Kobrës” janë gjetur mjaft sende të jashtëligjshme, mes tyre edhe një granatë dore dhe disa fishekë. Gjithashtu janë sekuestruar edhe pamjet e sigurisë në lokalin “Kobra City” në Prizren.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë