POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vritet huligani i njohur kroat, ishte tmerri i serbëve (FOTO)

Ante Firiç, huligani kroat i vrarë në aksident

Ante Firiç, huligani i njohur kroat, i cili ishte kthyer në një makth për serbët, ka mbetur i vdekur mesditën e së mërkurës, teksa është goditur nga tre automjete njëherësh në autostradë. Mediat kroate raportojnë se kemi të bëjmë me një atentat të mirëorganizuar që u finalizua me vdekjen e 27-vjeçarit. Nuk ka ende persona që janë arrestuar për ngjarjen.

Ante Firiç u bë i njohur për mediat pasi shkaktoi trazira në ndeshjen mes Partizanit të Beogradit me Crvena Zvezdës, në 14 shtator 2017 në Serbi, ku pati përleshje mes dy tifozerive.

Ante Firiç, gjatë përplasjeve të tifozerive në ndeshjen Partizani Beogard-Crvena Zvezda

Ante Firiç u dënua me 6 muaj, teksa iu ndalua hyrja në territorin serb për 5 vite me radhë.

l.q.
Komento

Komente

  • Proka: 19/10/2018 00:27

    Ne dite te lige e ne vend te keqe. Me siguri u be i pa duruar dhe i futen karroten nga mbrapa. Vrasje te tilla behen nga sherbimet sekrete. Shofim e degjojme lajmet vijuese.do dali dhe kjo fshehtesi.

    Përgjigju