Vritet me armë zjarri 42-vjeçari shqiptar në Gjermani! U qëllua disa herë me plumba pas koke! Në kërkim dy persona

Vritet me armë zjarri 42-vjeçari shqiptar në Gjermani! U qëllua disa herë me plumba pas koke! Në kërkim dy persona

Foto nga vendngjarja

GJERMANI- Një 42-vjeçar shqiptar është vrarë me armë zjarri në qytetin Krefeld në Gjermani. Sipas mediave gjermane, ai u qëllua disa herë, pak para orës 22:00 (28 nëntor) , teksa po udhëtonte me biçikletë në pjesën jugore të qytetit. Autorët mësohet se e kanë qëlluar në pjesën e pasme të kokës nga një distancë e shkurtër. Sipas policisë thuhet se kemi të bëjmë me një ekzekutim. Pas vrasjes ato janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Policia në Gjermani është vënë në kërkim të dy personave të dyshuar si autor të vrasjes së 42-vjeçarit shqiptar në Krefeld. Sipas policisë, dëshmitarët panë dy burra duke ikur në errësirë. Një zëdhënës i policisë tha se i vdekuri ishte një emër i njohur për policinë për krime të drogës dhe për vjedhje.

42-vjeçari shqiptar nuk është identifikuar ende, ndërsa s’ka detaje në lidhje me dinamikën vrasjes. Më pas policia ka rrethuar vendin e krimit.

Pamje nga vendi i ngjarjes

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 14:24
Vrasja e 42-vjeçarit shqiptar në Gjermani, në kërkim dy persona! Viktima emër i njohur për policinë

Policia në Gjermani është vënë në kërkim të dy personave të dyshuar si autor të vrasjes së 42-vjeçarit shqiptar në Krefeld. Sipas policisë, dëshmitarët panë dy burra duke ikur në errësirë.

Një zëdhënës i policisë tha se i vdekuri ishte një emër i njohur për policinë për krime të drogës dhe për vjedhje. Shqiptari ishte i varur nga droga dhe jetonte në Gjermani që nga viti 2018, i cili ishte i pastrehë.

"Ne nuk supozojmë se ai është një viktimë e rastësishme", u shpreh policia.

Mësohet se viktima do t’i nënshtrohet autopsisë. Shqiptari prej katër vitesh jetonte në Gjermani.

30 oficerë policie e kërkuan armën e vrasjes nën makinat e parkuara, në parqe dhe në një argjinaturë hekurudhore. Oficerët e vrasjeve morën në pyetje edhe banorët në rrugë.

Dy burrat e arratisur ishin me trup normal, sipas dëshmitarëve. Njëri kishte veshur një xhaketë të errët, pantallona ngjyrë të çelur dhe një kapelë me ngjyrë të çelur, tjetri kishte veshur një xhaketë të errët me një logo të spikatur në shpinë, pantallona të errëta dhe një kapele të errët.

Burri i parë ishte me gjatësi dhe trup mesatar. Ai kishte veshur një xhaketë të errët, pantallona të lehta dhe një kapele të lehtë. Burri i dytë ishte gjithashtu me gjatësi normale. Ai kishte veshur një xhaketë të errët me një logo të spikatur në anën e pasme, pantallona të errëta dhe një kapelë të errët”, thanë dëshmitarët.

Sipas raportimit të BILD, dy autorët me sa duket kanë ardhur në Garnstraße në Krefeld me një Peugeot blu të vjedhur (targa WES). Aty mesa duket kanë parkuar makinën dhe kanë pritur shqiptarin,

Të dy shkuan rreth 30 metra drejt shqiptarit, më pas me siguri janë qëlluar katër të shtëna, dy mësohet se kanë qenë fatale.

Autorët janë larguar në këmbë në drejtim të Unazës 'Alter Deutscher', nuk dihet nëse ata hipën në një automjet tjetër.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet vendore 2023, PD dorëzon në KQZ kandidaturat për anëtar të KZAZ-ve

Zgjedhjet vendore 2023, PD dorëzon në KQZ kandidaturat për anëtar të KZAZ-ve