Vritet një foshnje pesëmuajsh në Avdiivka, djali nuk i mbijetoi zjarrit nga artileria ruse

Vritet një foshnje pesëmuajsh në Avdiivka, djali nuk i mbijetoi zjarrit nga artileria ruse

Foto ilustruese

Foshnja pesëmuajsh mbeti i vrarë nga  zjarri i artilersë ruse, rritet cdo ditë numri i viktimave në Ukrainë

Një djalë pesë muajsh është vrarë nga zjarri i artilerisë ruse në Avdiivka, Ukrainë, sipas guvernatorit të rajonit dhe konfirmuar nga zyra presidenciale.

Guvernatori i Donetsk, Pavlo Kyrylenko tha se një person i dytë u vra nga tre raketa të lëshuara në qytetin e vijës së parë, të cilat gjithashtu dëmtuan shtëpi në gjashtë rrugë.

Para pushtimit rus, rreth 25,000 njerëz jetonin në qytet, por vetëm 2,000 civilë kanë mbetur tani.

Diku tjetër në rajonin e Donetskut, pesë raketa të tjera u hodhën në Druzhkivka, e vendosur prapa frontit Bakhmut.

Sulmet plagosën një civil dhe goditën një bankë, institucion arsimor dhe apartamente, tha guvernatori.

Më shumë granatime u raportuan në të gjithë qarkun, duke përfshirë Soledar, Vuhledar, Lysychansk dhe vetë Bakhmut.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Rusia në krye të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, Kievi: Turp, goditje e rregullave ndërkombëtare! Zelensky: Lideri kinez po heziton, pres përgjigje për bisedimet me të


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori dhe jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori dhe jo im bir!