Vritet një gazetar në Meksikë, qëllohet me armë zjarri në kokë

Gazetari Gustavo Sánchez Cabrera

SPANJË - Një gazetar ka mbetur i vrarë mëngjesin e ditës së sotme në Meksikë. Sipas mediave vendase, drejt gazetarit Gustavo Sánchez Cabrera është qëllimi në kokën time me armë zjarri.

Cabrera ishte i shoqëruar nga djali i tij 15-vjeçar, ndërsa ju jeni ndërprerë nga një motor dhe më pas është qëllimi. 15-vjeçari nuk ka pranuar asnjë dëmtim.

Ngjarja ka ndodhur në Tehuantepec, Oaxaca ndërkohë që gazetari ka ndërruar jetë në shitje.

Gazetari Cabrera është një mundësi tjetër për atentatin e vitit 2020. Ndërkaq, rështë rrezikuar për vdekje në vitin 2013 nga një person i panjohur dhe në vitin 2014 nga një ish-oficer i policisë rrugore dhe shkarkim për korrupsion, pasi është denoncuar nga gazetari.

Foto nga vendi i ngjarjeve

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kosova kundërshton nismën për bashkëpunim rajonal Ballkani i Hapur, si është sipas jush ky qëndrim?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Skuqet’ Vlora pas mesnatës, flakë në malin e Tragjasit në anë të ByPass-it! Vijon të digjet Karaburuni, pritet ndërhyrje nga ajri! Vatra aktive dhe në Malin e Kuçit e Radhimë