WhatsApp shkon përtej mesazheve zanore, tani mund të regjistroni videomesazhe të shkurtra direkt në biseda

WhatsApp shkon përtej mesazheve zanore, tani mund të regjistroni videomesazhe të shkurtra direkt në biseda

WhatsApp

WhatsApp njoftoi sot se përdoruesit tani mund të regjistrojnë dhe ndajnë video të shkurtra direkt në biseda.Këtë e bën të ditur vetë Mark Zuckerberg.

"Video mesazhet janë një mënyrë për t'iu përgjigjur bisedave në kohë reale dhe për të thënë atë që dëshironi në 60 sekonda. Besojmë se ato do të jenë një mënyrë argëtuese për të ndarë momente ose për të dhënë lajme të mira. Në praktikë, funksioni është një evolucion i mesazheve zanore të cilat, kanë ndryshuar mënyrën se si njerëzit komunikojnë falë mundësisë për të ndarë zërin shpejt dhe në mënyrë të sigurt", shpjegoi Zuckerberg.

Dërgimi i një mesazhi video është si dërgimi i një mesazhi zanor. Thjesht klikoni për të kaluar në modalitetin e videos dhe mbajeni për të regjistruar. Ju gjithashtu mund të rrëshqitni lart për të ngrirë dhe regjistruar video automatikisht. Videot do të luhen automatikisht në bisedë pa zë.

Për të aktivizuar tingullin, thjesht trokitni lehtë mbi videon. “Video-mesazhet mbrohen me enkriptim nga skaji në fund për të garantuar sigurinë e tyre.

Tashmë kemi filluar zbatimin e videomesazheve dhe në javët në vijim do të jenë të disponueshme për të gjithë”.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ndalet përdorimi i Euros në Shqipëri në vend të Lekut?×

Lajmi i fundit

 Nisi në Shkodër edicioni i 8 i “Za Fest”, hyrja flas në Kalanë e Rozafës

Nisi në Shkodër edicioni i 8 i “Za Fest”, hyrja flas në Kalanë e Rozafës