WhatsApp sjell ndryshime, nga sot do të mund të reagoni me emoji në çdo mesazh

Foto ilustruese

Foto ilustruese

Të gjithë përdoruesit e Whatsapp do të kenë një opsion të ri duke nisur nga dita e sotme. Themeluesi Mark Zuckerberg ka zbuluar se do të ketë reagime me emoji edhe ndaj një mesazhi, pothuajse e njëjtë me metodën që përdor Messenger, pjesë e platformës Meta.

Ky opsion u testua për herë të parë në mes të muajit prill. Reagimet në mesazhe do të jenë njësoj si në aplikacionet si Instagram, Telegram, Slack dhe iMessage. Të gjithë përdoruesit do e kenë më të lehtë të reagojnë nëse duan të qeshin, të tregojnë që janë të mërzitur apo që janë të lumtur përmes emoji.

Ndërkohë është konfirmuar që së shpejti, përdoruesit e Whatsapp do të kenë emoji me të gjitha ngjyrat e lëkurës.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

Ndihma për Ukrainën, Biden: Populli i Shteteve të Bashkuara qëndron së bashku me popullin trim të Ukrainës