‘X’ bëhet modë në Superligë, 4 nga 5 sfida pa fitues! Egnatia vijon +3 pikë nga Partizani

‘X’ bëhet modë në Superligë, 4 nga 5 sfida pa fitues! Egnatia vijon +3 pikë nga Partizani

Futbollistët e Egnatias

Në Superligë luhet për barazim. Java e 16 tregoi edhe njëherë se skuadrat kanë më shumë frikë të humbasin sesa të fitojnë. Kjo sepse 4 nga 5 ndeshjet u mbyllën pa fitues, përfshirë edhe dy takimet e së hënës. Partizani në Arenën e Demave barazoi 1-1 kundër Skënderbeut, falë Cristian Mba, i cili zhvlerësoi golin e Merlin për korçarët në fundin e pjesës së parë. Për Partizanin ky ishte barazimi i pestë rradhazi, por megjithatë diferenca me Egnatian kryesuese mbeti e pandryshuar.

Rrogozhinasit vijojnë të udhëheqin me tre pikë më shumë, pasi po të hënën barazuan 2-2 kundër Teutës. Në Niko Dovana Teuta kaloi në epërsi në minutën e 96 me Karabecin, por atëherë kur pritej përfundimi i sfidës, Musta shokoi durrsakët në minutën e 97 duke vulosur rezultatin përfundimtar.

Dy barazimet e tjera u shënuan në sfidat mes Laçit dhe Tiranës, që u mbyll me shifrat 2-2 si dhe Erzeni-Kukësi 0-0. E vetmja që mori tre pikët këtë javë ishte Vllaznia që fitoi 3-1 kundër Dinamos. Pas 16 javësh në Superligë Teuta vijon e fundit me 15 pikë, 2 më pak se Laçi, Erzeni dhe Kukësi.

Përballje shumë interesante të hënën pati edhe në Kategorinë e Parë ku Elbasani që synon ngjitjen në Superligë mposhti 0-1 Apoloninë, duke shkuar në kuotën e 32 pikëve, 6 më pak se Bylisi kryesues. Sakaq edhe Vora mori një fitore të rëndësishme kundër Flamurtarit me rezultatin 3-1. Për pasojë Vora u ngjit në vendin e tretë, duke parakaluar Flamurtarin pavarësisht se janë me pikë të barabarta.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg