Xhaçka uron Kosovën për ditën e Pavarësisë: Një ëndërr që për shumë breza dukej e pamundur, sot ka 13 vjet që është realitet!

Ministrja e Jashtme

Ministria e Jashtme, Olta Xhaçka përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook ka uruar Kosovën, për ditën e saj të Pavarësisë.

Ajo shkruan se dikur ka qenë një ëndërr që për shumë breza dukej e pamundur, ndërsa sot ka 13 vjet që është realitet.

Xhaçka përmes postimit të saj kujton me nderim edhe të gjithë ata që punuar dhe luftuar që Kosova të jetë sot e pavarur.


Lajmi kryesor:

13 vjet nga shpallja e pavarësisë, figurat politike shqiptare urojnë Kosovën


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha