Xhaçka video-mesazh nga SHBA: Shqipëria do jetë anëtare e forumit më të lartë të politikës dhe marrëdhënieve ndërkombëtare

Pasi u zgjodh anëtare e Këshillit të Sigurisë në OKB, ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka ndarë me një mesazh në rrjetet sociale, ku falenderon të gjithë vendet që e mbështetën.

Xhaçka thotë se Shqipëria do jetë anëtare e forumit më të lartë të politikës dhe marrëdhënieve ndërkombëtare ku trajtohen dhe merren vendime për çështjet më të mprehta sa i takon paqes dhe sigurisë.

'Shqipëria do të jetë anëtar i forumit më të lartë të politikës dhe marrëdhënieve ndërkombëtare ku trajtohen dhe merren vendime për çështjet më të mprehta sa i takon paqes dhe sigurisë. Dua të falendroj shumë vendet që mbështetën kandidaturën e Shqipërisë.'- tha ndër të tjera Xhaçka.

 


Lajmi kryesor:

Anëtarësimi në Këshillin e Sigurimit në OKB, Xhaçka: Arritje e jashtëzakonshme për Shqipërinë, u bëmë pjesë e tryezës botërore për paqen dhe sigurinë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?