Xhaferi falenderon Ruçin: Me ndihmën tuaj, shqiptarët e Maqedonisë së Veriut po fuqizohen

Gramoz Ruçi dhe Talat Xhaferi

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, i ka drejtuar një letër falenderimi Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi për ta falenderuar për urimet me rastin e rizgjedhjes.

Xhaferi shkruan se “Përkrahja juaj nuk na ka munguar asnjëherë dhe me  ndihmën tuaj, shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, ngadalë por të sigurt, po bëhen faktorë të rëndësishëm në fuqizimin e shtetit demokratik dhe europianizimin e vendit. Falë bashkëpunimit të shkëlqyeshëm gjatë mandati të kaluar, arritëm ta fuqizojmë lidhjen Tiranë-Shkup dhe ky bashkëpunim nuk do të mungojë as mandatin e ardhshëm katërvjeçar. Ju falenderoj për ftesën dhe shpresoj të shihemi së shpejti në Tiranë.

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, e ka bërë publike këtë letër edhe në rrjetet sociale.

  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

I dënuar për trafik droge në Itali, arrestohet 43-vjeçari në Tiranë