Xhaferraj-Ramës: Më vjen keq për ju! Kam studiuar në Amerikë, i kam bërë nder Shqipërisë duke qëndruar këtu

 

Deputeti Ferdinand Xhaferraj iu përgjigj Ramës duke thënë se po i bën nder Shqipërisë që qëndron këtu pasi ka kryer studimet në një nga shkollat më të mira në Amerikë.

“Më erdhi vërtet keq për ju. Sërish i ndodhur në siklet tek cilësia e diellit. Unë ju them si keni vjedhur, si po përmbytur, si po bëni korrupsion, ju thoni cilësia e diellit. Për cilësinë time, jam shkolluar në një ndër shkollat më të mira në Amerikë dhe i kam bërë nder Shqipërisë. 30 vite më parë thoje se nuk po i hedhim baltë Enver Hoxhës por po heqim baltën që Enver Hoxha ka hedhur te ne. Pse 30 vite më parë e përmbysi me Ardian Klosin dhe sot po e mbyll me Ardian Çelën? Për çfarë?” – tha Xhaferraj.

 


Lajmi kryesor:

Kuvend/ PD në interpelancë urgjente me Ramën për përmbytjet: Pse nuk shpallet gjendja e emergjencës? Kryeministri: Për 30 shtëpi që s'janë nën ujë?


A.M./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kremlini mirëpret ofertën e kompanisë ruse: Shpërblim 72 mijë dollarë për ushtarët që shkatërrojnë tanket 'Abrams' dhe 'Leopard'

Kremlini mirëpret ofertën e kompanisë ruse: Shpërblim 72 mijë dollarë për ushtarët që shkatërrojnë tanket 'Abrams' dhe 'Leopard'