Xhandarmëria serbe hyri në territorin e Kosovës, Hoti: Qytetarët tanë nuk do të jenë pa mbrojtje

Xhandarmëria serbe hyri në territorin e Kosovës, Hoti: Qytetarët tanë nuk do të jenë pa mbrojtje

Kryeministri i Kosovës Abdullah Hoti, ka reaguar në lidhje me videon ku shihej xhandarmëria serbe teksa futej në fshatin Karaçevë të Komunës së Kamenicës.
Ngjarja u denoncua ditën e djeshme nga deputeti i Vetëvendosjes Mefail Bajqinovci.

Hoti shkruan se janë angazhuar të gjitha organet përkatëse për të vlerësuar rastin. Ai deklaron se veprimet e qeverisë do të jenë në përputhje me kushtetutën dhe ligjin.

"Lidhur me atë që ka ndodhur dje në Karaçevë, janë angazhuar të gjitha organet përkatëse për të vlerësuar rastin. Shpejt do të kem një raport të detajizuar. Qytetarët tanë në atë pjesë nuk do të jenë pa mbrojtje të institucioneve. Veprimet tona do të jenë në përputhje me kushtetutën dhe ligjin, si dhe të koordinuara me të gjithë mekanizmat e sigurisë në vend",- shkruan Abdullah Hoti.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Sokrat: 08/08/2020 15:03

    Duhet ti kishit rrethuar, carmatosur dhe ne direkt ne burg o xhaxhi hoti. Se heres tjeter do te vin me shum. Provokim tipik rus. Njesoj sic filloj aneksim i krimes ne ukrain.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan