Xharra: Uroj që Albin Kurti të mos instalojë rryma islamiste dhe erdoganiste në qeveri

Xharra: Uroj që Albin Kurti të mos instalojë rryma islamiste dhe erdoganiste në qeveri

Albin Kurtit vec muj me ia uru fitoren - na mbetet me e pa per here te pare ne krye te Qeverise se Kosoves. Votat per Vetevendosjen treguan se njerezit kerkuan ndryshim dhe e sollen ate me voten e tyre.

Qeverine e Kosoves dhe institucionet tjera tash mund ta pastroni nga korrupsioni dhe krimi i organizuar, por uroj qe te mos instaloni rryma Islamiste dhe Erdoganiste.

Personalisht jam linquar jo pak nga grupe islamiste mbeshtetese te Vetevendosjes, por une dua te besoj qe Albini tashme e ka kuptuar qe Kosova duhet ndjekur rrugen e Perendimit dhe jo Lindjes.

E pate sesi PDK-se nuk i ndezi as perpjekja qe me figura fetare te fitoje zgjedhjet. Andaj uroj qe te shohim dite me te mira per Kosoven!

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Defy: 16/03/2021 17:31

    Ja shkulni koqet po u qe filoturk

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Ishte me bashkëshorten, sulmohet arbitri i finales së Europa League! Tifozët e Romës 'fluturojnë' karriget kokës

VIDEO/ Ishte me bashkëshorten, sulmohet arbitri i finales së Europa League! Tifozët e Romës 'fluturojnë' karriget kokës