‘Xhovani’ alarmon policinë greke, efektivët vihen në kërkim të shqiptarit që lëviz i armatosur

Shqiptari i shpallur në kërkim

Policia greke është vënë nën alarm për kapjen e një krimineli shqiptar i cili sipas mediave greke pa grabitur dhjetra shtëpi në të gjithë Greqinë dhe lëviz i armatosur duke përbërë rrezik për shoqërinë.

"Xhovani", siç njihet për policinë greke, u lirua nga burgu, më 24 korrik 2019 nga qendra e paraburgimit në Larisa ku vuante dënimet për vepra të ndryshme dhe që atëherë duket se i është rikthyer sërish grabitjeve duke u kthyer në makth për banorët e shtëpive në Evia, Korint dhe në Prefekturën e Akaisë.

Së fundmi ai ishte futur në një banesë në Livadia dhe rrëmbeu dy armë zjarri funksionale: një revolver anglez dhe një armë gjermane.

Sipas ‘Prothotemës’ krimineli shqiptar të cilin e cilëson ‘Fantazma’ lëviz i armatosur dhe fshihet nëpër rrugica për të shmangur kontrollet e policisë.

Në të kaluarën, në një grabitje që kishte kryer në zonën e Akaisë, ai kishte sulmuar oficerët e policisë që u përpoqën ta arrestonin.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

Kompania nxjerr shifrat! Çfarë u kërkua më shumë në Google përgjatë 2021