POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Xhelal Mziu: Tritoli ndaj Demajt, hakmarrje politike dhe akt terrorist


Kryetari në detyrë i bashkisë së Kamzës Xhelal Mziu e cilëson si akt terrorist eksplozivin që sipas PD-së u vendos te dera e n/kryetarit Vendim Demaj, ndërsa sipas policisë te dera e fqinjit. "Po ndiqja nga mediat dhe më vjen mirë që opozita është sinjalizuesja. Kjo është ngjarje e rëndë që kalon në heshtje nga policia. Besoj që është akt i pastër hakmarrje politike ndaj zotit Denaj duke qenë jo vetëm n/kryetar i bashkisë së Kamzës, por edhe anëtar i Këshillit Kombëtar, por edhe një aktor kryesor i këtyre protestave të 7 muajve të fundit. Situata ishte fati i mirë i familjes së vendimit dhe komshiut dhe banorëve të tjerë që nuk ishin prezent në momentin e këtij akti terrorist. Nuk di se cfarë mund të them tjetër, kjo është pasqyra e këtij regjimi, jo vetëm për fshehjen, por hakmarrje ndaj opozitës, e njerëzve nuk i bëjnë fresk qeverisë" tha Mziu.Lajmi kryesor:

Tritol një banese në Kthesën e Kamzës| PD: Është e zëvendësit të Mziut! Demaj: Në konflikt jam vetëm me Ramën


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Mire: 05/08/2019 18:13

    Une mendoj se e ka ber mziu qe te bej remuje

    Përgjigju
  • Hinglateri: 05/08/2019 18:12

    Koke e madhe Mixiu

    Përgjigju