Yuri Kim me shoqërinë civile: Zëri juaj forcon demokracinë, faleminderit që sfidoni pikëpamjet e mia

Yuri Kim me shoqërinë civile: Zëri juaj forcon demokracinë, faleminderit që sfidoni pikëpamjet e mia

Yuri Kim me shoqerine civile

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim është takuar sot me përfaqësues të shoqërisë civile për të diskutuar mbi çështjet kryesore të vendit. Pas takimit Yuri Kim thekson rëndësinë e zërit të shoqërisë civile si të rëndësishëm në demokracinë e një vendit. Shoqëria cilivie kërkon lista të hapura dhe këtë kërkesë duket se ia ka paraqitur edhe ambasadores amerikane gjatë takimit, pasi vetë Yuri Kim u shpreh vlerësuese për mendimet e tyre dhe "sfidimin që i bën pikëpamjeve të saj".

"Kishte një diskutim të shkelqyer sot me udhëheqësit e shoqërisë civile. Ata janë një zë thelbësor dhe i fuqishëm në demokracinë. Faleminderit që ndan mendimet tuaja dhe sfidoi pikëpamjet e mia", shkruan Yuri Kim.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • VALONA: 19/06/2020 08:46

  KTA NUK JAN SHOQ.CIVILE, JANE DISA FUNKSIONARE QE MARRIN RROGAT NGA SHTETI

  Përgjigju
 • Vlora: 18/06/2020 22:04

  Po Ervin Soten e leshelis qe u be copa per Vloren nuk e paskeni thirrur.

  Përgjigju
 • tironci: 18/06/2020 19:43

  Na e tregoni pak kush jane udheheqesit e shoqerise civile dhe kush i ka zgjedhur se sdime gje

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

I dënuar për trafik droge në Itali, arrestohet me qëllim ekstradimi 58-vjeçari në Vlorë (EMRI)

I dënuar për trafik droge në Itali, arrestohet me qëllim ekstradimi 58-vjeçari në Vlorë (EMRI)