Yuri Kim thirrje grave dhe vajzave për 8 Mars: Votoni! Është e drejta dhe e ardhmja juaj

Yuri Kim thirrje grave dhe vajzave për 8 Mars: Votoni! Është e drejta dhe e ardhmja juaj

Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim

Në ditën e gruas, 8 Marsin, Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim, ka shprehur urimin e saj duke i bërë thirrje grave dhe vajzave të votojnë në zgjedhjet parlamentare më 25 prill.

Përmes një postimi në rrjetin e saj social Twitter, ajo ka theksuar se është e drejta e grave dhe vajzave të votojnë për të ardhmen e tyre.

“Për 8 Mars, gratë të cilat përfaqësojnë vendet tona si ambasadore ftojnë të gjitha gratë dhe vajzat të votojnë sepse është e drejta dhe e ardhmja jonë”, shkruan Yuri Kim.

 

 


Lajmi kryesor:

Sot 8 Mars, uron Rama: Zoti s'mund të ishte kudo prandaj bëri nënat! Kim thirrje grave: Votoni! Është e drejta dhe e ardhmja juaj!


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Amos reagon për herë të parë pas daljes nga shtëpia: Kërkoj ndjesë nëse dikush është fyer nga shakatë e mia

Amos reagon për herë të parë pas daljes nga shtëpia: Kërkoj ndjesë nëse dikush është fyer nga shakatë e mia