Yuri Kim vlerëson aksionin antidrogë: SPAK të jap rezultate për shqiptarët

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka përgëzuar aksionin e kryer mes SPAK në bashkëpunim më antimafian italiane në arrestimin dhe shkatërrimin e grupit të strukturuar kriminal. Yuri Kim thotë se punët e tilla kundër krimit të organizuar dhe trafikut duhet të vijojë dhe se sjellë rezultatet që priten nga shqiptarët.

"Urime SPAK për aksionin e saj të fundit në luftën kundër trafikut dhe krimit të organizuar dhe bashkëpunimin me antimafian italiane. Vazhdoni punën e nisur dhe jepni më shumë rezultate në emër të popullit shqiptar", shkruan Kim.


Lajmi kryesor:

40 mln € drogë, 37 të arrestuar në Itali e Shqipëri! Bllokohet skafi, koka nga Vlora! Report Tv siguron listën e plotë me emrat e shqiptarëve të përfshirë


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?×

Lajmi i fundit

John

Lulzim Basha dhe pasoja fatale e “atvrasjes” me 8 vite vonesë!