Zbardhen tre raste të vjedhjeve në Unazën e Re, në hetim 3 të mitur dhe një grua

Zbardhen tre raste të vjedhjeve në Unazën e Re, në hetim 3 të mitur dhe një grua

Policia e Tiranës ka zbardhur tre raste të vjedhjeve në Unazën e Re. Në hetim sipas policisë janë vënë tre të mitur dhe një grua.

Sipas policisë 41-vjeçarja S.P, banuese në Tiranë dyshohet se ka vjedhur një shumë parash në një banesë në rrugën "Foto Xhavella".

Ndërkohë 3 të miturit, 15 dhe 16 vjeç, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se kanë vjedhur produkte të ndryshme, në dy biznese në rrugën "Teodor Keko".

Vijon puna për dokumentimin e vjedhjeve të tjera që mund të jenë kryer nga 3 të miturit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Miratimi i ligjit për zonat e Mbrojtura, Rama: 100% në një mendje me BE-në

Miratimi i ligjit për zonat e Mbrojtura, Rama: 100% në një mendje me BE-në