Zbardhet dëshmia e gruas së Everest Çakës: Vrasësi u afruan tek makina dhe qëlluan! Dola për të kërkuar ndihmë

1620761244_EVERESTCAKA.jpg

Është zbardhur dëshmia e Silvana Çakës, bashkëshortes së Everest Çakës e cila ishte në makinë në momentin kur persona të paidentifikuar vranë me breshëri plumbash bashkëhsortin e saj.

Bashkëshortja e Çakës ka deklaruar në dëshminë e saj se makina e tyre është goditur nga prapa dhe ato kanë menduar se mos ishte një aksident. 

‘Sapo dolëm nga shtëpia e prindërve të mi, jetojnë me qira në lagjen ‘Skëndërbej’. Sapo makina jonë nisi lëvizjen një mjet na goditi nga pas. Kujtuam se ishte aksident, dhe pashë një burrë që u afrua tek xhami dhe mbante në duar një armë me të cilën në afërsi të xhamit të parë ku ishte Everesti dhe qëlloi disa herë.’- është shprehur bashkëshortja.

Sipas gruas së viktimës, vrasësi është afruar te makina dhe ka qëllluar 41-vjeçarin me breshëri, plumbat e kanë kapur në krahë, qafë dhe në gjoks. Silvana Çaka ka thënë se doli për të kërkuar ndihmë tek banorë dhe tek njerëzit që ndodheshin aty.


Lajmi kryesor:

Atentati në Elbasan/ Çaka 1 muaj më parë u kthye nga Gjermania, u qëllua me 12 plumba në bark! 3 pista hetimi, që nga hakmarrje te prishja e pazareve të drogës! Zbardhet dëshmia e gruas


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?×

Lajmi i fundit

John

Socialdemokratët bëjnë parakalimin e fitores! Scholz: Duhet të formojnë qeverinë sa më shpejt të jetë e mundur