Zbardhet skema! Dy persona qëlluan Behar Sofinë me 2 plumba nga makina, i treti i ka vëzhguar të gjitha lëvizjes

Report Tv ka zbardhur skemën se si është ekzekutuar Behar Sofinë. Mësohet se 65-vjeçari ka qenë duke lëvizur në këmbë në momentin kur në drejtim të tij është qëlluar me dy plumba nga një pistoletë me silenciator. Atentatorët kanë qenë në lëvizje me një automjet me drejtim Rrugën e Elbasanit. Kanë qëlluar dy herë ku plumbat e kanë kapur në zonën e qafës dhe shpatullës.

Një tjetër person dyshohet të ketë kontrolluar lëvizjet e 65-vjeçarit që në momentet që ka dalë nga shtëpia dhe ka lëvizur në drejtim të zonës ku ka ndodhur vrasja. Në afësi të zonës ku ekzekutimi ka ndodhur nuk ka asnjë kamera sigurie për filmimin e momentit të vrasjes, pasi nuk ka biznese në afërsi. Por policia ka sekuestruar shumë pamje të kamerave më larg vendit të ngjarjes për gjurimimin e mjetit.


Lajmi kryesor:

Ekzekutohet me silenciator pak metra larg shtëpisë te ETC 'bosi i drogës' Behar Sofia! Kishte kaluar COVID, dyshohet se u nxor në pritë! Sekuestro kamerave të sigurisë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe efekti i vaksinimit, a duhet të hiqet ora policore?×

Lajmi i fundit

John

Vrasje me armë zjarri në Tiranë pas një konflikti, ndërron jetë në spital 27-vjeçari! Disa të shoqëruar (EMRI+VIDEO)