Zbulohen 3 kg marijuanë
brenda gomës së automjetit

Zbulohen 3 kg marijuanë <br />brenda gomës së automjetit
KAKAVIJE- 6 pako me 3 kg marijuanë e fshehur në gomën rezervë në bagazhin e një automjeti është zbuluar nga policia e Gjirokastrës gjatë një aksioni policor në Kakavije.  Droga vinte nga Saranda dhe kishte destinacion Greqinë.
Lënda narkotike ishte fshehur brenda gomës rezervë të një veture tip Nisan me traga greke YEB 3754 , që drejtohej nga shtetasi Arsen Dauti nga fshati Fterrë i Sarandës, por që jetonte dhe punonte si emigrant në Athinë.
Lënda narkotike ishte e ndarë në 6 pako me 500 gram secila dhe e mbështjellë me letër natriban. Drejtuesi i automjetit u arrestua nga policia.
(ns/shqiptaraj.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Zlatan Ibrahimovic si vera, Milani i ofron kontratë të re

Zlatan Ibrahimovic si vera, Milani i ofron kontratë të re