Zbulohen detaje të tjera/ Vrasësi në Deçan i maskuar qëlloi në drejtim të autobusit

Zbulohen detaje të tjera/ Vrasësi në Deçan i maskuar qëlloi në drejtim të autobusit

Kryetari i fshatit Gllogjan, Mustafë Selmani thotë se dy nxënës dhe shoferi i autobusit që u sulmua sonte janë vrarë. Ai thotë se fëmijët kanë treguar se një person i maskuar ka sulmuar autobusin me kallashnikov.

“Fëmijët thonë se dikush ka dalë përpara dhe ka gjujt kallash. Ka qenë njeri me maskë dhe ia ka gjujt autobusit kallash”, shpjegoi ai për mediat kosovare. 

“Një njeri me maskë ka qenë dhe i ka gjujt autobusit kallash”, tha Selmani.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Të shtëna me kallashnikov drejt autobusit në Kosovë, vritet shoferi dhe dy nxënës, një i plagosur! Dëshmia: Autori ishte i maskuar! Policia: S'bëhet fjalë për sulm terrorist


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

U vra nga policia serbe, mesazhi Faton Hajrizit: Nuk përtoj të vdes, më kanë torturuar

U vra nga policia serbe, mesazhi Faton Hajrizit: Nuk përtoj të vdes, më kanë torturuar