Zbulohen detajet/ ‘Tik Fajdexhiu’ u vra për 8 mijë €, udhëtimi në Fier me autorin e vrasjes

Zbulohen detajet/ ‘Tik Fajdexhiu’ u vra për 8 mijë €, udhëtimi në Fier me autorin e vrasjes

Report Tv ka arritur të zbulojë të tjera detaje nga vrasja e 34-vjeçarit, Kejsi Hysa. Mësohet se 34-vjeçari i kishte dhënë 8 mijë euro para me fajde, autorit të dytë të dyshuar, shtetasit me inicialet A.T.

Burime nga grupi hetimor i thanë Report Tv, se disa ditë përpara vrasjes, Hysa ngulmonte që t’i ktheheshin paratë.

Shtetasi A.T, i ka thënë që nuk ndodhej në Nikël por kishte shkuar tek e motra në Fier.

Viktima Kejsi Hysa shkon në Fier me makinën e tij dhe takohet me A.T., nga ku kanë nisur udhëtimin drejt Niklës.

Në Nikël Kejsi Hysa dhe A.T., kanë marrë në makinë autorin  tjetër të vrasjes, shtetasin e identifikuar si Hysni Ramaj.  Ata më pas i janë drejtuar vendit të vrasjes, ku dhe kanë ekzekutuar 34-vjeçarin, Kejsi Hysa.

Si u gjet trupi?

Për herë të fundit telefoni i tij ka dhënë sinjal pranë përroit ku u gjet trupi. Një tjetër detaj për ngjarjen është dhe fakti se ditën e djeshme, Kejsi Hysa, kishte seancën gjyqësore në gjykatën e Sarandës. Gjyqi është shtyrë pasi nuk kishte mbërritur një letër porosi për ngjarjen e 2015-ës, ku Hysa vrau biznesmenin Edmond Theodhori.


Lajmi kryesor:

Fushë-Krujë/ Jepte para me fajde, gjendet i groposur me 2 plumba në kokë Kejsi Hysa


  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me përjashtimin e policëve që kanë përdorur Sky apo Encro Chat?×

Lajmi i fundit

Basha në SHBA, takim me kongresmenin Hill: Lufta pakompromis ndaj korrupsionit prioritet i PD

Basha në SHBA, takim me kongresmenin Hill: Lufta pakompromis ndaj korrupsionit prioritet i PD