Zbulohet firma që kishte porositur bananet nga Ekuadori ku u gjet 137 kg kokainë

Zbulohet firma që kishte porositur bananet nga Ekuadori ku u gjet 137 kg kokainë

Report Tv zbulon firmën që kishte porositur kontenierët me banane nga Ekuadori, brenda së cilave u gjetën dhe u sekuestruan 137 kg kokainë. Firma që kishte porositur bananet është “Alba Exotic Fruit”, me administrator Eduart Dautin. Dauti është pronari i banesës te Shkëmbi i Kavajës, ku do të magazinohej kokaina, që u mor në kontenier dhe që sipas policisë ishte baza e grupit.  


Lajmi kryesor:

137 kg kokainë në 4 kontenierët nga Ekuadori/ Pranga 2 pritësve në Durrës, si dolën pakot nga porti, DEA zëvendësoi drogën me oriz me GPS (FOTOT)


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve