Zbulohet kush është 'kamikazi i BMW që fluturoi' me 150 km/orë te TVSH dhe desh i mori jetën 2 kalimtarëve

TIRANË- Dy ditë më parë, pranë Ambasadës Italiane, përballë TVSH, dy makina u përplasën në një aksident të frikshëm rrugor. Ngjarja ishte tepër e rëndë, pasi 2 kalimtarë të rastit shpëtuan për më pak se 1 sekond nga vdekja e sigurtë.

Aksidenti u shkaktua nga një makinë e tipit BMW, version 750 LI, e cila me një shpejtësi mbi 150 km/orë hyri me të kuqe dhe përplasi një makinë Skoda. Kjo e fundit po vinte nga rruga e Liceut Artistik në drejtim të Kryeministrisë.

Shoferi i BMW-së që shkaktoi aksidentin ishte i riu Stiverjan Dashi, ku në rrjetet sociale shihet dëshira e tij për makina të shpejta. Para aksidentit të rëndë, i riu ka postuar disa foto në rrjetet sociale, ku shfaqet para makinës së tij luksoze.

I riu "i paprekshëm" nga policia, shihet se bën një jetë luksoze, ku pushimet i kalon në Dubai dhe Mykonos. Në rrjetet sociale ai tregon se është edhe një frekuentues i kazinove.

Nuk dihet pse ngjarja u tentua të mbahej e fshehtë nga Policia, ku rallëherë nuk u bën publike as rrethanat e aksidentit dhe as drejtuesi i automjetit BMW që po lëvizte me shpejtësi tej normave të lejuara në mes të Tiranës.

Çdo gjë në heshtje!

Mbetet për tu parë se çfarë mase është marrë ndaj drejtuesit të mjetit, të riut Stiverjan Dashi që për pak desh gjakosi rrugët e kryeqytetit nga shpejtësia e makinës.

Fatmirësisht nga ky aksident shpëtuan dy qytetarët, por edhe të aksidentuarit të cilët patën dëmtimet të lehta edhe pse goditja ishte e frikshme. Qytetari që drejtonte Skodën, quhej Dritan Telhaj. Ai hyri me semafor jeshil, konform rregullave të qarkullimit, ndërkohë që edhe dy qytetarët po kalonin vizat e bardha konform rregullave./Shqip

 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Amos Loung Bar: 17/01/2021 09:29

  Stivi makin e kishte marr per nje xhiro per ate ka ec shpejt Makina esht e lacianit Nikolin lleshi

  Përgjigju
 • Retour: 17/01/2021 07:13

  Posht duçja

  Përgjigju
 • apple: 17/01/2021 04:04

  ua sekonda i ka shpetuar ato te shkreta qe ecnin rruges .... me koke ne torbe je ngado ne ate vend nga llumra te te gjithe llojeve. Sa mire kemi bere qe kemi ikur nga ajo shithole!

  Përgjigju
 • Durresi: 17/01/2021 01:14

  Tentative vrasje

  Përgjigju
 • vjosa: 17/01/2021 00:14

  KETYRE eshte ti shkerdhesh robt ku ti kene,,,maloku hapet bythesh ne tirane sepse ka vajtur ne perendim dhe ka shitur droge ,,i duket vetja i nderuar dhe eshte gati te marre jete njerezish ,,vetem e vetem te duket se ka makine te shpejte,,,kur nuk vdiqe aty ne vend mor bythqire malok i poshter,.ptu.ptu.ptu....ja keta jane maloket e sali shkerdhates,,KETA DUAN TE MARRIN PUSHTETIN,,HAPU DHE,,,,heres tjeter ec me 200 km/ore andej nga tuneli i elbasanit dhe mbaroje kete pune,,,,se e le pergjysem kesaj radhe..........

  Përgjigju
  • Viktor Alija: 17/01/2021 22:05

   Malsorve ti u rr*fsh bolet, t'q*fsha rracën!

 • durres: 16/01/2021 23:11

  kti esht ti qish babin o roosh qe mer nai tender a ca esht pastaj listen e dasmen yyyyy p rosht

  Përgjigju
 • Sono: 16/01/2021 22:55

  Qeka cun amsterdami, biznesmen i nershem, me borset me vete, drogaxhiu tipik shqiptar

  Përgjigju
 • Populli: 16/01/2021 22:34

  vaj me det sa mbaruan 8 vjet dhe akoma ska ardhur era shtet...

  Përgjigju
 • Ralfi: 16/01/2021 21:30

  Ky fytyre-bajga meriton tja besh kurrizin me te bute se barkun. Ta rrahesh pa meshire dhe e ka pak kjo qelbesire

  Përgjigju
 • Tirona: 16/01/2021 21:17

  Cudi qe kjo ngjarje kaloi ne qetesi te plote.ja bon testin e alkolit apo te narkotikeve ketij apo harruan se nuk ka mundesi te ecesh ne nje rruge si kjo me 150km,nje zot e di,po te kishte ndodhur jashte shtetit ky kerrici nuk e shifte me patenten perjete

  Përgjigju
 • Leo: 16/01/2021 20:58

  Ca ftyre e poshter. Pler njeri. Si ka dal as mjekra e ka len ti zgjaten qimet te musteqet qe te duket si i rritur

  Përgjigju
 • Ciftelia: 16/01/2021 20:54

  Te hyfte vedi n'qef i thojne.. E din kto vete se prej andej jane, Malsor te trashe.

  Përgjigju
  • Gim: 17/01/2021 07:01

   Ca mban shqiperia nga kamza e siper, 70% jane per tut ne kopesht zoologjik

  • vjeshta: 16/01/2021 22:00

   Të trashë janë teheronsit,myzeqaret e labucët. O bëtharë! Malësorët u japin ujë në bisht të lugës.

 • Alfons: 16/01/2021 20:53

  Perse nuk heton policia se ku i gjeti 100 000 € per nje bmw te tille ky shpatull druvar i perjetshem qe fytyren katundar e ka te stampuar perjetesisht .(ishall bien me ndonje hundlesh te ta fusi pistoleten ne goje kur ti thyesh ndonje pasqyre)

  Përgjigju
 • Fshatarët në Timon rrezik për shoqërinë.: 16/01/2021 20:01

  Sa keq që shoferi tjetër nuk kishte një skoda me turi nga ato të vërtetat e kohës para viteve 90...

  Përgjigju
 • Tirona: 16/01/2021 19:48

  Kush e di sa po gezon ai i BMV me nxori televizori mendon ta marrin vesh njerezit kush jam une haha koncept koktrashi

  Përgjigju
 • Skandaloze: 16/01/2021 19:44

  Ky duhet denuar si Kamikaz terrorist!..

  Përgjigju
 • Selenicë: 16/01/2021 19:22

  Bajgë

  Përgjigju
 • Toni: 16/01/2021 19:05

  Gjynah që nuk hëngri kokën e vet ky halabak parelli... Janë shtuar pak si shumë tipa të tillë me shumë pare por pa tru fare!

  Përgjigju
  • Ana: 16/01/2021 20:12

   jane shtuar rrugeçerit thuaj. Mjere femijet tane qe po i rrisim me ndershmeri sepse sot jane shtuar shume halabaket dhe nuk e ha dot me keta

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Françeska Murati zbulon planet për dasmë: Do të jetë e madhe dhe tradicionale

Françeska Murati zbulon planet për dasmë: Do të jetë e madhe dhe tradicionale