Zbulohet një parcelë me 567 bimë kanabis në Velipojë, arrestohet pronari i tokës, shpallet në kërkim shoku i tij

Zbulohet një parcelë me 567 bimë kanabis në Velipojë, arrestohet pronari i tokës, shpallet në kërkim shoku i tij

Foto ilustruese

Një parcelë me 567 bimë narkotike është zbuluar në fshatin Ças në Velipolë. Në kuadër të operacionit ‘Ças’, policia ka arrestuar në flagrancë i shtetasin Erlin Pllumbi, 34 vjeç, banues në fshatin Ças, Velipojë, Shkodër, si dhe ka shpallur në kërkim Ndue Çunin, 39 vjeç, banues në fshatin Torovicë, Lezhë.  

Gjatë kontrollit të ushtruar në tokën në pronësi të shtetasit Erlin Pllumi, në fshatin Ças, kanë gjetur 567 bimë të dyshuara narkotike kanabis, të cilat dyshohet se ky shtetas i ka kultivuar, në bashkëpunim me shtetasin Ndue Çuni.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Rikthehen në detyrë prokurorët e SPAK, Elvin Gokaj dhe Alfred Shehu! Gjykata e Lartë rrëzoi vendimin e Apelit Administrativ që i pezulloi

Rikthehen në detyrë prokurorët e SPAK, Elvin Gokaj dhe Alfred Shehu! Gjykata e Lartë rrëzoi vendimin e Apelit Administrativ që i pezulloi