Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Judd Deere: Serbia dhe Kosova kanë rënë dakord për normalizimin ekonomik

Në lidhje me marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë ka reaguar në Twitter edhe zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Judd Deere

”Donald Trump njofton se Serbia dhe Kosova kanë rënë dakord për normalizimin ekonomik. Një marrëveshje tjetër historike e arritur nga ky President për ta bërë botën një vend më paqësor, më të begatë”, shkruan Deere.


Lajmi kryesor:

Historike! Nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi që vlen 13 miliard dollarë! Hapet rruga për njohjen reciproke! Trump: Tani do vij në Prishtinë


  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve