Zelensky në samitin e NATO-s: Lufta e Rusisë nuk do përfundojë me Ukrainën

Zelensky në samitin e NATO-s: Lufta e Rusisë nuk do përfundojë me Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky i është drejtuar samitit të NATO-s me një lidhje online. Zelensky paralajmëroi liderët e vendeve të NATO-s se lufta e Rusisë nuk do të përfundojë në Ukrainë

“Kjo nuk është një luftë që po bëhet nga Rusia vetëm kundër Ukrainës. Kjo është një luftë për të drejtën për të diktuar kushtet në Evropë - për atë se si do të jetë rendi i ardhshëm botëror”, tha Zelensky.


Lajmi kryesor:

Samiti i NATO-s/ Zelensky: Na duhen më shumë armë, lufta e Rusisë s’përfundon me ne! Biden: Shtojmë praninë e trupave në Itali dhe Gjermani


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Kallëzimi ndaj Autoritetit të Dosjeve, prokuroria refuzon padinë e Ilir Metës: Nuk nisin hetimet, s'ka vepër penale

Kallëzimi ndaj Autoritetit të Dosjeve, prokuroria refuzon padinë e Ilir Metës: Nuk nisin hetimet, s'ka vepër penale