Zelensky: Rezultati i Donbasit do të përcaktojë rrjedhën e luftës, kemi nevojë për armë moderne anti-raketë

Zelensky: Rezultati i Donbasit do të përcaktojë rrjedhën e luftës, kemi nevojë për armë moderne anti-raketë

Në video- mesazhin e tij më të fundit tha se mbrojtja e Donbasit është jetike, pasi rezultati i betejës për rajonin lindorë do të vendosë mbi rrjedhën e luftës.

Lideri ukrainas përsëriti se Ukraina ka nevojë për armë moderne anti-raketë, duke thënë se nuk ka asnjë justifikim për zvarritje

“Forcat ukrainase po pësonin humbje të dhimbshme duke luftuar me trupat ruse në qytetin lindor të Severodonetsk dhe në rajonin e Kharkiv”, tha ai.

Ndërkohë, forcat e Ukrainës janë ende duke u përpjekur të evakuojnë civilët nga Severodonetsk pasi Rusia shkatërroi urën e fundit në qytet.

Zelensky u bëri thirrje njerëzve të mbahen të forte dhe të vazhdojnë të luftojnë.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/Zelensky: Humbje të dhimbshme për ushtrinë në Donbas! Biden bisedë telefonike me Zelenskyn: Do ofrojmë 1 mld dollarë ndihmë për sigurinë


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Lezhë/ Largimi i pushuesve nga plazhi shkakton trafik kilometrik, ja akset më të bllokuara (FOTO+VIDEO)

Lezhë/ Largimi i pushuesve nga plazhi shkakton trafik kilometrik, ja akset më të bllokuara (FOTO+VIDEO)