Zelensky: Rusia nuk do të gjejë një mënyrë për të na thyer! Trupat tona gati për të avancuar

Zelensky: Rusia nuk do të gjejë një mënyrë për të na thyer! Trupat tona gati për të avancuar

1668720308_ewrewrew.JPG

“Ne kemi duruar nëntë muaj luftë në shkallë të gjerë dhe Rusia nuk ka gjetur një mënyrë për të na thyer. Dhe ai nuk do ta gjejë atë. Ne duhet të vazhdojmë të rezistojmë kështu në të ardhmen! Në unitet dhe duke ndihmuar njëri-tjetrin”, kështu deklaroi presidenti ukrainas, Volodymyr Zelnsky, gjatë videomesazhit të tij të mbrëmjes.

Zelensky tha po ashtu se ushtria ukrainase po mban pozicione kyçe në të gjitha drejtimet dhe se ushtria ukrainase do të avancojë.

“Ne mbajmë pozicione kyçe në të gjitha drejtimet. Djemtë tanë po mbrojnë veten me guxim dhe ka drejtime në të cilat ne po përgatitemi të ecim përpara”. Kështu deklaroi presidenti ukrainas, Volodymyr Zelnsky, gjatë videomesazhit të tij të mbrëmjes, raporton Ukrinform.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Bombardime në Kherson, ushtria ruse sulmon dhe një park lojërash! Kiev, 70% e shtëpive pa energji elektrike dhe pa ngrohje


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Kujt i interesonte grushti i djeshëm?

Kujt i interesonte grushti i djeshëm?