'Zemra e Krishtit', pas gati një shekull projekt në letër, i vjen radha të ndërtohet në Tiranë kumbanores madhështore

TIRANË- Një projekt i vënë në letër 100 vite më parë, është vënë në zbatim në 2021. Bëhet fjalë për Kumbonaren "Zemra e Krishtit" që pritet të ndërtohet te Kisha në rrugën e Kavajës në kryeqytet.

Punimet kanë nisur dhe pritet të zgjasin 36 muaj, ku Kumbonarja do të ketë të njëjtën strukturë siç ishte parashikuar më parë, ka bërë me dije Artan Shkreli, drejtori i ri i Institutit të Ndërtimit në Tiranë.

"Zemra e Krishtit, Tiranë 2021. Vetëm tani, gati një shekull më vonë, i erdhi radha kumbanores madhështore të ndërtohet", shkruan Shkreli.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ La makinën ndezur për t’u ndalur në marketin e Vlorës, fieraku i vjedh makinën dhe largohet me shpejtësi

VIDEO/ La makinën ndezur për t’u ndalur në marketin e Vlorës, fieraku i vjedh makinën dhe largohet me shpejtësi