POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Zenelaj thirrje Metës: Bëhu burrë! Apeli për Majkon: Dole nga rreshti, historia s’mban mend dele

Gjatë protestës, fjalën e ka marrë dhe aktori Gent Zenelaj. Zenelaj i ka drejtuar një thirrje Presidentit Ilir Meta, të cilit i ka kërkuar të bëhet burrë. Aktori i ka drejtuar një apel edhe ministrit Pandeli Majko, të cilit i ka thënë të mos e njollosë veten.

I dashur President i vendit tim bëhu burrë! do jesh i dyti pas Majkos që del nga rreshti. Historia s’mban mend dele, por ata që dalin nga reshti, mbajnë mend ujqër, ashtu siç janë edhe këta burra e gra që janë mbledhur këtu… Mos e njollos vetes me këtë turp. Kjo s’është Tirana që duam. Ajo atje do jetë një WC e madhe, siç bëjnë punë publike këtu. Duam të jemi kanakare si kroatët dje. S’kanë asnjë më shumë se ne, por s’kanë politikanë si ne.

Gent Zenelaj, aktor

Komento