Zgjatja e afateve të vettingut, Komisioni i Rithemelimit: Rama nuk i dha asnjë shans pengut Basha përveçse të mbyllte gojën

Zgjatja e afateve të vettingut, Komisioni i Rithemelimit: Rama nuk i dha asnjë shans pengut Basha përveçse të mbyllte gojën

I ashtuquajturi Komisioni i Rithemelimit, i ngritur nga Sali Berisha, ka reaguar pas votimit të Kuvend për zgjatjen e afateve të vettingut, duke mos kursyer akuzat ndah kreut të PD-së, Lulzim Basha. Në reagim, Basha akuzohet si 'pengu' i Ramës, ndërsa thuhet se shqiptarët panë sot veriosnin më të keq të opozitës.

"Sot më shumë se kurrë shqiptarët dhe demokratët panë se si në shpërfillje të plotë të rregullave për ndryshimet kushtetuese Lulzim Brava votoi sot zgjatjen e vettingut, të cilin ai më parë e quante si “Projektin Mafioz të Reformës në Drejtësi”. Edi Rama nuk i dha asnjë shans pengut Basha përveçse të mbyllte gojën dhe si një qenie pa dinjitet, të ngrinte kartonin për të zgjatur mandatin e familjarëve të ministrave të Partisë Socialiste në organet e vetingut. Ky projekt futi drejtësinë shqiptare në kolaps të rëndë, krijoi një stok prej 115 mijë dosjesh gjyqësore dhe u mohoi shqiptarëve të drejtën themelore për një proces gjyqësor të drejtë, bllokoi procesin e integrimit, shndërroi Shqipërinë në epiqendër të trafiqeve drejt Europës dhe bllokoi investimet e huaja. Sot në parlament shqiptarët dhe demokratët panë versionin më të shëmtuar të një opozite fasadë, të marrë peng nga pushteti, e cila në diktatin e Edi Ramës detyrohet t’i thotë pengmarrësit dajë dhe t’i sigurojë atij votat për kapjen e plotë dhe përfundimtare të sistemit të drejtësisë. Sot të gjithë u bëmë dëshmitarë se paterica e vërtet e Edi Ramës ka emrin dhe fytyrën e pengut të tij Lulzim Brava! Partia Demokratike e bashkuar me aleatët e saj në Shtëpinë e Lirisë u bën thirrje të gjithë shqiptarëve dhe demokratëve që në 6 Mars të bashkohemi jo thjesht dhe vetëm për të zgjedhur kandidatin më të mirë, por për ti dhënë fund narkoshtetit të Edi Ramës dhe opozitës fasadë të regjimit të tij, që ka vetëm logon dhe fytyrën e Lulzim Bashës", thuhet në reagim.


Lajmi kryesor:

Zgjatja e afateve të vettingut, PD: Berisha dhe aleatët e tij, burracakë që s'patën guximin të votojnë kundër! Grupi i Rithemelimit: U dëshmua se paterica e Ramës ka emrin Lulzim Brava


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur