Zgjedhja e Metës si president, Spiropali: E votuam për të paanshëm, por nuk na doli i tillë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin Elisa Spiropali, ka deklaruar në emisionin "5 Pyetjet" nga Babaramo në Report Tv se presidenti Meta është komplet i njëanshëm.

Sipas ministres, deklaratat e Metës janë njëlloj si të Kryemadhit dhe Bashës. Spiropali tha se Ilir Meta u votua pasi menduan se do të ishte i paanshëm dhe mbi palët, por sipas saj nuk rezultoi i tillë.

"Presidenti është komplet i njëanshëm. Gati gati palë me opozitën.

Po ti shikosh deklaratat e Metës janë njëlloj si të Kryemadhi, Vasilit, apo Bashës.

Duhet të ishte i paanshëm, e votuam për të tillë, por nuk na doli i tillë", tha Spiropali.


Lajmi kryesor:

Spiropali për Report Tv: Rama meriton një mandat të tretë, në zgjedhje me aleat vetëm popullin! Nuk bëjmë shfaqje komisionesh si PD


  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Masat kufizuese jepen me telefon nga Rama? Koraqi në Report Tv: Kemi muaj pa folur me kryeministrin! Në shtator rritje të rasteve me COVID, por s’do ketë mbyllje totale