Zgjedhja e Presidentit, deputeti Agalliu: Socialistët u tërhoqën nga marrëveshja sa mësuan kandidatët tanë seriozë

Zgjedhja e Presidentit, deputeti Agalliu: Socialistët u tërhoqën nga marrëveshja sa mësuan kandidatët tanë seriozë

1653213347_ArbiAgalliu.jpg

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka shkruar në Facebook se Partia Socialiste u tërhoq nga marrëveshje me demokratët për Presidentin sapo pa listën e kandidatëve të PD, që sipas tij janë njerëz seriozë dhe me integritet.

“’Pacta sunt servanda’. Është ky minimumi i seriozitetit që procesi i zgjedhjes së Presidentit meriton të ketë.

Taulant Balla u tërhoq nga dokumenti i PD, me të cilin ai vetë ra dakord para syve të kamerave dhe shqiptarëve. Mesa duket, pasi mësuan kandidatët e propozuar nga deputetët e PD, njerëz seriozë e me integritet, që nderojnë Shqipërinë, u tërhoq pa shpjegim dhe bën sikur nuk kupton.  PD është për një President për të gjithë shqiptarët dhe që nderon Shqipërinë. PS kërkon President vetëm për socialistët për ta patur në xhep Rama. Këtë të dytën mund ta bëjë, me mandatet e vjedhura dhe deputetët non grata, por jo me PD”, ka shkruar Agalliu.


Lajmi kryesor:

Presidenti/ Digjet edhe raundi i dytë, palët nuk sjellin asnjë emër! Opozita: PS prishi paktin! Balla: Alibeaj u keqkuptua, s'ramë dakord që kandidati t'i dërgohej Kuvendit me firma të përbashkëta


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura