Zgjedhje pa kundërshtar, në Elbasan kandidati i Dukës fiton si kryetar me votim unanim

Skandali me shoqatat rajonale të futbollit kanë vijuar edhe sot pasi në Elbasan kryetari është zgjedhur pa kandidat alternativ, duke hyrë i vetëm dhe me mbështetjen e federatës shqiptare të futbollit.

Për këtë arsye Ilirjan File është propozuar nga të 18 anëtarët e kësaj shoqate, ndërsa po me kaq vota është zgjedhur edhe kryetar. Së bashku me të, në zgjedhjet për president të FSHF që po manipulohen prej kohësh, si delegat do të shkojë Xhanin Laze, djali i ish-presidenti të ndjerë të Elbasanit Arben Laze.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Kievi: 29,600 ushtarë rusë të vrarë, 1315 tanke të shkatërruara që nga fillimi i luftës