Zgjedhjet/ Aurela Saliaj zgjidhet rektore e Universitetit 'Ismail Qemali' në Vlorë

Zgjedhjet/ Aurela Saliaj zgjidhet rektore e Universitetit 'Ismail Qemali' në Vlorë

Aurela Saliaj

1718994374_4487970099771281944202822167166697720556161n.jpg

Aurela Saliaj është zgjedhur rektore e universitetit “ Ismail Qemali” në Vlorë. Saliaj ishte në garë me Evelina Bazini pedagoge në fakultetin e Ekonomisë dhe Kreshnik Bellon.

Aurela Saliaj ka mbajtur postin si dekane e fakultetit të Shëndetit ndërsa ka fituar me rezultat të ngushtë përballë dy kamditatëve të tjerë.

 

1719002378_Screenshot2.jpg

 

Dhoma e votimit me logon e PS


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet në Universitete, emrat e rektorëve të rinj! Në 90% mungoi gara, kandidatë pa rivalë! Në Vlorë votohet me kutitë e PS


S.G/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë

Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër, 4 punëtorë të vdekur, 8 të plagosur! Mes viktimave 1 shqiptar e 2 portugezë