Zgjedhjet e 14 majit, kandidatët e PS për bashkinë Shkodër dhe Gramsh dorëzojnë mandatin në Kuvend

Zgjedhjet e 14 majit, kandidatët e PS për bashkinë Shkodër dhe Gramsh dorëzojnë mandatin në Kuvend

Besjan Ajazi dhe Benet Beci

Deputetët që do të kandidojnë për kryetarë bashkie në zgjedhjet e 14 majit kanë sot afatin e fundit për të dorëzuar mandatin në Kuvend. Besjan Ajazi dhe Benet Beci që garojnë nën siglën e PS e dorëzuan sot mandatin ndërsa më parë i dorëzuan edhe Luçiano Boçi me Belind Këlliçin.

Karrigen e Benet Becit që do të kandidojë për bashkinë e Shkodrës do e zërë Ilir Beqaj. Ndërsa Besjan Ajazi do të kandidojë për bashkinë e Gramshit. Në Kuvend do ta zëvendësojë Shkëlqim Bullari.

Mes deputetëve që lanë mandatin janë edhe Luçiano Boçi që kandidon për bashkinë e Elbasanit dhe do të zëvendësohet nga Qani Xhafa. Ndërsa karrigen e Belind Këlliçit që garon për bashkinë e Tiranës do ta zëvendësojë Asllan Dogjani.

I vetmi që nuk e ka dorëzuar ende mandatin e deputetit është Zef Hila, i cili doli nga primaret për bashkinë e Vaut të Dejës. Ai pritet të zëvendësohet nga Ludovik Hasani.

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Milan Radojiçiq dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi

Milan Radojiçiq dyshohet të jetë plagosur dhe po trajtohet në Serbi