Zgjedhjet e 25 prillit/ Pas Vlorës, Basha cakton drejtuesit politikë në Shkodër dhe Fier! Demokratët ende në pritje të drejtuesve të 9 qarqeve të tjera

Katër muaj përpara zgjedhjeve, Lulzim Basha ka vendosur se cilët do të jenë disa prej drejtuesve politikë në qarqe. Burime për Report Tv konfirmojnë se në Shkodër është caktuar Helidon Bushati, ndërsa në qarkun e Fierit, caktohet Enkelejd Alibeaj, të cilësuar edhe si karta të 'djegura' politikisht.

Gjatë ditës së sotme, Bushati u prezantua nga sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi në kryesinë e qarkut Shkodër ku mori dhe detyrën e re, për organizmin e zgjedhjeve të 25 prillit 2021. Ndërsa Enkelejd Alibeaj do të prezantohet ditën e nesërme për qarkun e Fierit.

Ish-deputeti i PD-së, Helidon Bushati në 2017 pranoi që të largohej nga lista e Shkodrës, por Lulzim Basha e rikthen duke i besuar fushatën në qarkun më të madh të veriut.

Enkelejd Alibeaj, ish deputet i Fierit, i është besuar ky qark nga kryedemokrati Basha  për të zhvilluar fushën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare 2021. Më herët PD ka caktuar në Vlorë, Bujar Leskaj, ndërsa pritet dhe caktimi i drejtuesve në 9 qarqet e tjerë.

Vendimi për të përcaktuar drejtuesit e qarqeve, ka qenë një vendim që nga shumë persona është konsideruar i vonshëm, por kryedemokrati ka zgjedhur që të mos i prezantojë të gjithë përnjëherë, por të marrë kohën e tij dhe t'i caktojë një e nga një.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?

Komento

Komente

 • robi: 22/12/2020 18:16

  Po nipin e kriminelit me damke Isa Toska qe ka vrare femije ne bark te nenes ne kohen e luftes na_cl kur drejtonte nje bande fashisto_balliste vendose ne Fier o Basha. Po ky Enkel Alibajga rri gjithe diten duke vrojtuar tek dera e qeverise mos gjen ndonje gje per te shpifur, te kapme e ke o Basha , e fillove mbrapsht, ske dhe faj mos eshte me burre i mire Luan Baci,

  Përgjigju
 • Haha: 22/12/2020 16:17

  Alibej kokrra e legenit

  Përgjigju
  • O tej: 22/12/2020 17:59

   Legen nga ata te Maternitetit

 • Koli: 22/12/2020 16:11

  Helidoni figure e goditur ne Shkoder. Halebeja karte e djegur dhe e provuar. Dihen bemat e tij. Figure medioker.

  Përgjigju
 • klodi: 22/12/2020 15:58

  I duhen leket Helidonit te shkreteee se po i mbarojne

  Përgjigju
 • Rektori: 22/12/2020 15:49

  Te dy figurat te shkelqyera, burra me dinjitet, profesioniste e te paster. Jo si Rraja e gangsteret e PeSese

  Përgjigju
 • goni: 22/12/2020 14:20

  alibeaj ......karte e djegur i erdhi ngjyra e fytyres sa erdhi ne tiron se ishte si i pangrene jqj si mi gjirizesh ja pa hajrin politikes miku ,tani e kap fort dhe se leshon ....

  Përgjigju
 • Bledi: 22/12/2020 13:39

  Respekte per Helidon Bushatin, djal I mire profesionist dhe qytetar shembullor

  Përgjigju
  • vrugu: 22/12/2020 17:39

   Respekt per hajdutin ka vetem hajduti×

Lajmi i fundit

John

Reshje të dendura në Kukës, përmbyten disa rrugë të qytetit, probleme në qarkullimin e automjeteve