Një orë mbledhje me shtabin në PS/ Rama: E turpshme që kemi Metën për President, ka dalë nga shinat! Punon për një parti të degraduar nga e cila vjen

Ka zgjatur një orë takimi në selinë rozë mes kryeministrit Edi Rama dhe shtabit elektoral në të cilën u raportua ecuria për përgatitjen e zgjedhjeve. Pas përfundimit të mbledhjes, kryeministri Rama foli për sulmet e presidentit Meta duke i cilësuar si marrëzi nga ana e tij, i cili ka dalë prej kohësh nga shinat dhe është vendosur në dispozicion të një force të degraduar nga e cila vjen dhe drejt së cilës po shkon, duke iu referuar LSI-së.

"Është vërtet një fatkeqësi që përshkallëzimi i dhunës verbale dhe i marrëzisë nga ana e ilir Metës ku ndodh shumë para kohë nuk e di kudo shkojë aq herët sa ka filluar sepse nuk është hera e parë, por realisht është shumë e turpshme dhe sëkëlldisësh për të gjithë ne që të kemi një individ në zyrën e Presidentit që fatkeqësisht ka dalë komplet nga të gjitha shinat e funksionit të tij dhe ka vendosur vetën dhe institucion në dispozicion të një force të degraduar siç është partia prej të cilës ai vjen dhe drejt të cilës ai shkon, është për të ardhur keq vërtetë", tha Rama.

Për sa i përket kallëzimit në SPAK të PD për incerenatorët , Rama i cilësoi simptoma dëshpërimi  dhe mungesë të vizionit të programit qeverisës dhe inekzistencës së lidershipit të PD-së.

"Është një periudhë kur simptomat e dëshpërimit dhe mungesës së vizionit dhe boshllëkut të programin dhe inekzistencës së lidershipit të opozitës do të shkojnë  duke u bërë më të dukshme dhe të turpshme, dhe fjalori shqip do të njoh një shpërdorim të madh qoftë nga PD edhe nga partia presidenciale dhe është e qartë që përballë kësaj marrëzie dhe degradimi nuk mund të bëjmë asgjë. Ne do të vazhdojmë para drejt qeverisë dhe punës tonë ku nuk jemi ndalur në asnjë moment", u shpreh Rama

Këto mbledhje të drejtuesve politikë të PS janë kthyer të përjavshme mes kryeministrit Rama dhe drejtuesit e tij politik ku raportohen ecuria e për fushatën zgjedhore, problematikat e qarqeve si dhe pritet dhënia e porosive të reja nga kryeministri Rama për zgjedhjet e 25 prillit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 10:46
Rama flet për zgjedhjet: Deri tani kanë aplikuar mbi 50 të rinj! Skuadra jonë e 2021-shit do përfaqësojnë eksperiencën dhe energjinë e re

Në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit 2021, kryeministri Rama tha se në skuadrën e tij deri tani kanë aplikuar mbi 50 të rinj për t'iu bashkuar me ide PS-së dhe se në fillim të vitit lista e PS do të ketë kandidatë që përfaqësojnë eksperiencën dhe energjinë e re

"Kemi mbi 50 të rinj e të reja që duan të na bashkohen në skuadrën tonë të 2021. Skuadra jonë do të jetë një skuadër që do të ketë edhe eksperiencën, edhe energjinë e re. Numri do të rritet dhe ne do të integrojmë ata që kanë një potencial, që të jenë pjesë e skuadrës dhe skuadra jonë do të ketë edhe eksperiencën, por edhe energjinë e re që i duhet politikës dhe PS", tha Rama.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A vijojnë shqiptarët të mos jenë të ndërgjegjshëm për rrezikun nga Covid-19?

Komento

Komente

 • tosi: 20/10/2020 14:36

  I perjetshem qofte kujtimi i sharebajgave te Nafije dybekut te leshitlikes Kejdi dhembcakallja dhe Erisa hundpinokja

  Përgjigju
 • rest: 20/10/2020 14:03

  ik se na e shpife, me njeri i peshtire se je bere, ja ke kaluar edhe sal malokut

  Përgjigju
 • lemi: 20/10/2020 13:42

  i turpshem je ti qe nise me e shkarku dhe pastaj u puthet prape...km me hallexhinjte, bashkepunetore me hajdutet !!!

  Përgjigju
 • Papi: 20/10/2020 12:10

  Eshte "presidenti me i mire qe ka pas shqiperia" Jeni te pandare lojrat nuk japin me efekt ne popull farsa e shkarkimit te tij i tregoi popullit qe ju o bini te dy ose do vazhdoni te qeverisni bashke... me neveritesh sa here qe e shan sepse ofendon inteligjencen e shqiptareve kur ben sikur grindeni

  Përgjigju
 • Mondi: 20/10/2020 11:23

  Turp Te kesh ti qe na e vare ne qafe se ne sta kishim borxh te shikojme turickat e ketij njeriu te pa civilizuar qe profesjon ka te certifikuar vetem hajdutin

  Përgjigju
 • A...Zh: 20/10/2020 10:52

  Ti nuk duhet te ankohesh, shqiptaret po! Bile duhet te pergjigjesh e paguash politikisht zgjedhjen tende skandaloze ne krye te shtetit.

  Përgjigju
 • A...Zh: 20/10/2020 10:49

  Ti nuk duhet te ankohesh, shqiptaret po! Bile duhet te japesh llogari e paguash politikisht per zgjedhjen tende skandaloze ne krye te shtetit.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Videolajm/ Në prag të pavarësisë, të rinjtë e FRESSh vendosin 700 flamuj kombëtar në qendër të Sarandës në kujtim të viktimave COVID