Zgjedhjet e 30 qershorit/ Gjiknuri çel fushatën me Dritan Lelin në Vlorë: Ka përfunduar koha e fjalëve, tani është radha e veprave

Partia Socialiste ka çelur në Vlorë fushatën për zgjedhjet e 30 qershorit.

Kandidati për bashkinë e Vlorës në rradhët e Ps-së është Dritan Leli. Ndryshe nga se ndodh zakonisht në këtë prezantim të kandidatit ka munguar kryeministri, njëherësh edhe deputeti i këtij qarku, Edi Rama.

Ndërkaq, përgjegjësi politik për qarkun Damian Gjiknuri, foli në lidhje me dekretin e Metës për zhdekretimin e datës së zgjedhjeve lokale. Sipas Gjiknurit ka përfunduar koha e fjalëve dhe është radha e veprave.

“Dekreti i Presidentit, siç thotë një shprehje e popullit është një vrimë në ujë. Nuk ka asnjë vlerë juridike. Koha e fjalëve ka mbaruar. Ne ofruam çdo mundësi për dialog. Tentativat për të penguar zgjedhjet janë të kota. Ka ardhur koha e veprave. Vepra jonë e vetme është të dalim në votime dhe të japim votën tonë pro stabilitetit, pro zhvillimit evropian të Vlorës”, u shpreh Gjiknuri.

Kujtojmë, se partia Socialiste rikandidon për një mandat të dytë në Bashkinë e qytetit bregdetar, me Dritan Lelin.

“Në mandatin e ri do të mundësojmë rikonstruksionin e teatrit “Petro Marko” të Vlorës.Do ti rijapim vlerë muzeut më të rëndësishëm të Shqipërisë, Muzeut Kombëtar të Pavarësisë. Kemi miratuar pak muaj më parë edhe pjesën e parë të projektit të shëtitores pas tunelit në drejtim të Radhimës e Orikumit. Do të ndërtojmë korsi të dedikuara biçikletash për një aks me gjatësi 20 km” -tha Leli.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • GRABOVA E SIPERME: 14/06/2019 08:07

    Do vij nje dite dhe ti do japesh llogari perpara zotit bastard... MALLKIMIN E KE NGA GRAMSHI.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Aleanca e Turqisë me Emiratet e Bashkuara ka rritur ambicien e Erdogan, 'shpëtimi' i vetëm i krizës Izrael-Palestinë